آب بندی سینک آشپزخانه

یکی از قسمت های پرمصرف کابینت ها، سینک ظرفشویی است. آب بندی سینک ظرفشویی باید به خوبی صورت بگیرد. اگر سینک ظرفشویی به خوبی آب بندی نشود، به مرور زمان کابینت های آشپزخانه دچار پوسیدگی و صدمه می شوند. بنابراین، جهت آب بندی کردی سینک آشپزخانه باید از چسب ها و درزگیرهای مخصوص استفاده کنید. انواع چسب های آکواریوم، سیلیکون، پلی اورتان، اپوکسی و درزگیرهای سیلیکونی و پلی اورتان برای آب بندی کردن سینک ظرفشویی کاربرد دارند. شما می توانید این محصولات را از طریق رایمند تجارت با کیفیت بالا خریداری کنید.
 
 
 
 

آب بندی و عایق کاری سینک آشپزخانه

آب بندی در اطراف سینک آشپزخانه یک مرحله ساده است که اغلب توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می شود. آب بندی کردن اطراف سینک های آشپزخانه یا آب بندی سینک ظرفشویی با چسب و درزگیر سیلیکون باعث می شود از ورود آب و زباله به داخل شکاف ها جلوگیری شود. بنابراین، حتماً باید سینک های ظرفشویی را از طریق متریال با کیفیت به خوبی عایق بندی کنید.
آب بندی اطراف سینک مانع از این می شود که مواد زائد و آب به درون شکاف های کابینت ها وارد شوند. در صورتی که می خواهید آب در اطراف سینک جمع نشود، آب بندی را حتماَ انجام دهید. بنابراین، عایق کاری سینک آشپزخانه را برای افزایش دوام و ماندگاری کابینت ها در برنامه خود قرار دهید. شما می توانید وسایل مورد نیاز برای آب بندی سینک را از طریق سایت رایمند تجارت به صورت اینترنتی خریداری کنید.
 
 
 
 

انواع روش های آب بندی کردن سینک ظرفشویی

از روش های متفاوتی برای آب بندی کردن سینک های ظرفشویی استفاده می شود. استفاده از درزگیرهای سیلیکونی و چسب های آکواریوم جزو متداول ترین روش ها برای آب بندی سینک ظرفشویی است. البته از سایر چسب ها و درزگیرها نیز برای آب بندی سینک استفاده می شود که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.
 
 

مزایای آب بندی سینک ظرفشویی با چسب

آب بندی دور سینک ظرفشویی باعث می شود که کابینت ها به مرور زمان پوسیده و خراب نشوند. چسب یکی از متریالی است که برای آب بندی سینک آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. چسب ها از مواد باکیفیت ساخته شده اند و دارای خاصیت ضد آب هستند. بنابراین، استفاده از چسب باعث می شود که آب و رطوبت به درون شکاف کابینت و سینک ظرشویی نفوذ پیدا نکند. بنابراین، در صورتی که می خواهید آب موجود در اطراف سینک جذب کابینت نشود، باید حتماً آب بندی صورت بگیرد.
چسب سیلیکونی شفاف و بدون رنگ است. به علاوه، این چسب نسبت به دما و رطوبت مقاومت پذیری زیادی دارد. بنابراین، به منظور پیشگیری از ورود به آب به کابینت ها، سینک ظرفشویی باید آب بندی شود. از ویژگی های مهم چسب های مناسب برای آب بندی می توان به چسبندگی زیاد، جلوگیری از رشد باکتری، مقاومت در برابر دما و اشعه خورشید اشاره کرد. 
 
 
 
 
چسب های سیلیکونی و آکواریوم می توانند فضا و شکاف بین کابینت آشپزخانه و لبه سینک را پر کنند. به علت قابلیت ضد آب بودن، آب وارد فضای کابینت نمی شود. قدرت چسبندگی بالا و مقاومت پذیری در مقابل تغییرات دما باعث شده است که بسیاری از افراد خرید چسب های آکواریوم را در برنامه خود قرار دهند. شما می توانید این محصول را به صورت آنلاین از طریق رایمند تجارت تهیه کنید.
 
 

مزایای آب بندی سینک ظرفشویی با درزگیر

درزگیر سیلیکون جزو متریال کاربردی است که به منظور جلوگیری از نفوذ آب به داخل کابینت ها استفاده می شود. درزگیرهای سیلیکونی دارای خاصیت ضد رطوبت هستند. بنابراین، این چسب جهت استفاده برای عایق کاری سینک ظرفشویی و کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای آب بندی سینک آشپزخانه با درزگیر می توان به ماندگاری بالا، مقاومت زیاد در برابر رطوبت و آب و جلوگیری از ورود آب به داخل کابینت اشاره کرد.
 
 
 
 

آماده سازی سینک ظرفشویی برای عایق کاری

به منظور آماده سازی سینک ظرفشویی برای عایق کاری باید مراحلی را انجام دهید. مراحل آماده سازی سینک برای آب بندی و عایق کاری شامل موارد زیر است:
  • اول از همه باید سینک ظرفشویی را تمیز و آماده کنید. به منظور آب بندی سینک آشپزخانه باید اطراف آن را از گرد و غبار، آلودگی و رطوبت پاکسازی کنید. پاکسازی سینک را می توانید با شوینده های الکلی انجام دهید. پارچه یا حوله را با پاک کننده خانگی اسپری کنید و محل سینک را تمیز و سپس خشک کنید.
  • اگر قبلاً از چسب برای آب بندی استفاده کرده اید باید آثار باقی مانده را از طریق کاتر از بین ببرید. پس از مطمئن شدن از تمیز شدن اطراف سینک کابینت باید از چسب و درزگیر استفاده کنید.
  • در مرحله بعد از پاکسازی اطراف سینک باید چسب مورد نظر خود را برای آب بندی آماده کنید. برای استفاده از چسب باید آن را داخل پیستون تفنگی قرار دهید تا راحت تر سینک را آب بندی کنید. 
  • پروسه آب بندی سینک کابینت آشپزخانه باید با سرعت یکنواخت و به آرامی انجام شود. 
  • پس از اطمینان از پر شدن شکاف ها و درزها می توانید با استفاده از کاتر، سطح چسب را صاف و هموار کنید. 
  • معمولاً چسب ها با توجه به کیفیت از 8 الی 24 ساعت برای خشک شدن به زمان نیاز دارند. به شما توصیه می کنیم که در این بازه زمانی از سینک ظرفشویی استفاده نکنید. استفاده از سینک را به زمانی موکول کنید که مراحل آب بندی به صورت کامل انجام شده است.
  • پس از خشک شدن چسب ها می توان از درزگیرهای سیلیکونی برای آب بندی بهتر و محکم تر سینک ظرفشویی استفاده کرد. 
 
 
 
 

نحوه جدا سازی آب بندی قدیمی سینک آشپزخانه

اگر آب بندی اطراف سینک خراب شده است باید آن را تعویض کنید. هنگام تعویض آب بندی باید اتصالات سینک را به خوبی بررسی کنید. شما می توانید با کاردک و ابزار تیز، اتصالات سینک با سطح زیرین که به وسیله چسب آب بندی شده است را جداسازی کنید. به این ترتیب، جداسازی آب بندی قدیمی سینک آشپزخانه صورت می گیرد.
با چاقوی قلمی، درزگیر قدیمی را به آرامی و با دقت خراش دهید. درزگیر قدیمی به دلیل داشتن خاصیت لاستیکی به سختی خراش داده می شود. در عوض، کاری که باید انجام دهید این است که لبه بالایی و پایینی درزگیر را با دقت برش دهید. سپس درزگیر را بیرون بیاورید تا بتوانید با انگشتان خود آن را بگیرید. بعد می توانید کل نوار درزگیر را به آرامی بیرون بکشید.
 
 
 
 

انواع چسب مناسب آب بندی سینک ظرفشویی

به منظور آب بندی سینک ظرفشویی از انواع چسب استفاده می شود. شما می توانید انواع چسب مورد نیاز برای آب بندی را از طریق سایت رایمند تجارت انتخاب و خریداری کنید. انواع چسب مناسب آب بندی سینک شامل چسب آکواریم، پلی اورتان، سیلیکون، ماستیک آب بندی و چسب اپوکسی است. 
هر یک از این چسب های دارای کیفیت و ویژگی های منحصر به فردی هستند و به همین دلیل گزینه مناسبی برای آب بندی سینک آشپزخانه محسوب می شوند. قیمت چسب های مناسب آب بندی نیز با توجه به کارایی آنها مناسب و مقرون به صرفه است. با استفاده از این چسب ها می توان درز سینک ظرفشویی را به راحتی بست و مانع از ورود آب به کابینت شد.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد