آب بندی ساختمان

آب بندی ساختمان

آیا با آب بندی ساختمان آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که آب‌بندی ساختمان چه مزایایی را به همراه دارد؟ آب‌بندی و عایق‌بندی ساختمان، یکی از مهم‌ترین مسائل در حفظ امنیت سازه و بالا بردن امنیت ساختمان‌ها بوده و سبب افزایش مقاومت آن‌ها نیز می‌شود. مصالحی که در ساخت هر ساختمانی به صورت خام مورد استفاده قرار می‌گیرند، تا حدودی رطوبت اطراف خود را جذب کرده و میزان استحکام ساختمان را کاهش می‌دهند؛ در نتیجه عایق بندی و آب بندی ساختمان بسیار حائز اهمیت خواهد بود. ناگفته نماند که رایمند تجارت یکی از مجموعه‌های ارائه‌دهنده انواع پوشش و مواد آب‌ بندی است که برای اطلاع از قیمت آب‌ بندی ساختمان و همینطور انواع پوشش آب بندی ساختمان می‌توانید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

آب بندی ساختمان

بحث آب‌بندی سازه‌ها، استخرها، پارکینگ‌ها، چاله آسانسور، مخازن، بام و... در مناطقی که تراز آب‌های زیرزمینی بسیار بالا است، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد. برای آب‌بندی ساختمان‌ها شیوه‌های مختلفی وجود دارد که وابسته به شرایط نفوذ آب از هر یک از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. فاکتورهایی وجود دارند که در انتخاب شیوه آب‌بندی و مواد آب بندی ساختمان تأثیرگذار هستند. از جمله این فاکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فشار، محل و مواد نشت
 • میزان سرعت نشت و تعداد محل
 • کیفیت و جنس سازه
 • و...

 

آب بندی ساختمان

 

 

انواع پوشش های آب بندی ساختمان

آب بندی بتنی ساختمان دارای انواع پوشش‌های مختلف است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 

 • پوشش آب‌بندی‌کننده نفوذگر و کریستال‌شونده بتن
 • پوشش پلی یورتان و اپوکسی بتن
 • پوشش پلیمری سیمانی ۲ جزئی بتن
 • پوشش پلی یورتان بتن
 • پوشش اکرولیکی بتن
 • پوشش سیلوکسان بتن
 • و...

 

 

کاربرد آب بندی ساختمان

آب‌بندی و عایق‌بندی ساختمان می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. به طور کل، بخش‌های مختلفی از ساختمان را می‌توان آب‌بندی و عایق‌بندی کرد. به عنوان مثال: انواع آب بندی ساختمان برای سقف، کف، دیوارها و نمای ساختمان قابل انجام است. آب‌بندی اجزای مختلف ساختمان سبب جلوگیری از نفوذ رطوبت و نم در آن‌ها شده و به طور کل میزان مقاومت ساختمان را بالا می‌برد، البته این نوع عایق‌بندی باید مطابق اصول و قواعد استاندارد انجام پذیرد تا رطوبت به بخش‌های مختلف ساختمان نفوذ نکند. تیم حرفه‌ای رایمند تجارت با تکیه‌بر دانش تخصصی خود قادر است که این خدمات را با بالاترین کیفیت برای انواع ساختمان‌ها ارائه کند.

 

 

مزایای آب بندی ساختمان

استفاده از خدمات آب‌بندی و عایق‌بندی ساختمان می‌تواند مزیت‌های زیادی را برای ساختمان به همراه داشته باشد. همان‌طور که گفته شد، آب‌بندی اجزای مختلف ساختمان به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت انجام می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که مزیت اصلی آب‌بندی افزایش استحکام ساختمان است. به عنوان مثال، اگر بخواهیم به مزایای آب‌بندی نمای ساختمان اشاره‌ای داشته باشیم می‌توانیم بگوییم:

 

۱. آب‌بندی ساختمان سبب جلوگیری از نشت آب به فضای داخل، طبله کردن گچ روی دیوار و خیس شدن لوازم خانه می‌شود.

۲. هر ساختمان پس از آب‌بندی از لحاظ کیفیت به درجه بالایی می‌رسد.

۳. از خسارات سازه‌ای ناشی از رطوبت پیشگیری می‌شود.

۴. از هدر رفتن انرژی از طریق درزهای ساختمانی و همچنین اتلاف هزینه جلوگیری می‌شود.

۵. زیبایی ظاهر ساختمان با این روش حفظ خواهد شد.

۶. از شوره زدن ساختمان جلوگیری خواهد شد.

۷. آب‌بندی نمای ساختمان با ایجاد خاصیت آب‌گریزی در مصالح، از شل شدن ملات پشت سنگ جلوگیری خواهد کرد.

 

ضد آب سازی ساختمان

 

 

قیمت آب بندی ساختمان

قیمت آب‌بندی ساختمان می‌تواند به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر بخواهیم قیمت آب‌بندی نمای ساختمان را بررسی کنیم، باید بگوییم که هزینه انجام این کار وابسته به مواد مورد استفاده، ابعاد نما، نوع پوشش استفاده شده، تخصص پرسنل و... است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که آب‌بندی و عایق‌بندی ساختمان را به شخصی بسپارید که تجربه انجام این کار را دارد و به خوبی با انواع چسب‌ها و مواد بتنی آشنا است. رایمند تجارت یکی از معتبرترین مراجع ارائه‌دهنده خدمات آب بندی ساختمان است که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مذکور می‌توانید علاوه‌بر مراجعه به وب‌سایت رایمند تجارت، با کارشناسان فروش مجموعه نیز تماس حاصل فرمایید.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد