از چسب های پلی اورتان چه می دانیم؟


از چسب های پلی اورتان چه می دانیم؟

در ابتدا لازم است بدانیم  که پلیمر پلی اورتان که با نام های پلی یورتان ، پی یو ،PU، PUR شناخنه می شوند ترکیب ثابت و تک جزئی مشخصی ندارد و در واقع طیفی از مواد شیمیایی با خواص متنوع است که از نظر شیمیایی مشابه یکدیگر هستند. از لحاظ دیگر پلی اورتان پلیمری است که شامل زنجیر های آلی اتصال یافته توسط اورتان می باشد. اکثر پلی اورتان ها جزو پلیمر های ترموست می باشند. (پلیمرهای ترموست یا گرما سخت نوعی از پلیمرها هستند که قراردادنشان در معرض حرارت موجب ایجاد اتصال عرضی در آن ها می شود.این پلیمر ها پس از سخت شدن امکان ذوب و شکل گیری مجدد را ندارند)در واقع پلیمرهای پلی اورتان از واکنش بین دو ماده شیمیایی با نام های پلی ال و ایزوسیانات تشکیل می گردند.

چسب های پلی اورتانی معمولا در شکل ساده آنها به شکل مایع می باشند اما بسته به محل کاربرد و خواص فیزیکی مورد نیاز به شکل خمیرهای تیکسوتروپ نیز تولید می شوند.

به طور کلی 3 دسته از چسب های پلی اورتان در بازار موجود می باشد که به صورت زیر می باشد:

  • چسب پلی اورتان  دوجزیی 
  • چسب پلی اورتان تک جزئی - پلی اورتان سخت
  • چسب پلی اورتان تک جزیی- پلی اورتان الاستیک

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده لیست انواع چسب پلی اورتان در فروشگاه رایمند تجارت روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

 

چسب چوب قایقیچسب چوب قایقی مارین

 

محل کاربرد چسب های پلی اورتان

چسب های پلی اورتانی بر روی اغلب متریال های متداول پاسخگو می باشد. انواع سطوحی همچون چوب، فلز،لاستیک، اپوکسی ،چرم، سرامیک ، شیشه، اکثر پلاستیک ها ،بتن و آجر قابل اتصال به وسیله چسب هابی پلی اورتان می باشد.

نکته:چسب های پلی اورتان چسبندگی برروی سطوح پلاستیکی همچون پلی پروپیلنPP و پلی اتیلنPE و تفلون را ندارد.

سطوح می بایست قبل از اعمال چسب عاری از هرنوع آلودگی و روغن باشد. چند نکته در خصوص نحوه استفاده از چسب پلی اورتان:

در خصوص نحوه استفاده از چسب پلی اورتان علی الخصوص چسب پلی اورتان سوسیسی بسیاری از مشتریان در خصوص نحوخ استفاده چسب پلی اورتان سوسیسی دچار مشکل میشوند که با موراد زیر به راحتی میتوانند در رفع این مشکل اقدام نمایند.

  • مرحله اول استفاد از گان تزریق چسب پلی اورتان سوسیسی می باشد که بایستی حتما از این نوع تفنگ ها استفاده شود.
  • مرحله بعدی قرار دادن چسب پلی اورتان سوسیسی در داخل تفنگ تزریق چسب پلی اورتان است.
  • مرحله بعد بریدن کلیپس ابتدایی چسب پلی اورتان سوسیسی است ک بهتر است با استفاده از انبر دست یا سیم چین و یا کاتر استفاده شود.پس از آن نازل پلاستیکی را به قسمت بریده شده اولیه چسب پلی اورتات سوسیسی کاملا چسبانده و بعد از آن در پوش فلزی چسب پلی اورتان سوسیسی را دور رزوه بالایی تفنگ تزریق چسب پلی اورتان سوسیسی پیچیده و اکنون به راحتی میتوان از چسب پلی اورتان سوسیسی جهت درزگیری و یا چسباندن متریال مورد نظر استفاده کرد.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد