چسب مناسب برای آب بندی فلاشینگ و سقف شیروانی


چسب مناسب برای آب بندی فلاشینگ و سقف شیروانی

یکی از مشکلات رایج در سقف های شیروانی و فلاشینگ ها عدم آببندی مناسب سقف ها توسط اجرا کننده سقف شیروانی می باشد که منجر به ورود آب از سقف و کناره ها به داخل خانه میشود.استفاده از روش های جدید همچون استفاده از چسب پلی اورتان بصورت چسب پلی اورتان سوسیسی و چسب پلی اورتان کارتریجی،استفاده از نوار چسب بوتیل،استفاده از چسب ام اس پلیمر،استفاده از ماستیک مناسب فلاشینگ نما و ماستیک مناسب برای سقف شیروانی،استفاده از پوشش های ممبران و پوشش های لاتکس از جمله روش های جدیدی است که به عنوان چسب مناسب جهت آب بندی فلاشینگ و سقف شیروانی به جای استفاده از روش های سنتی جهت آب بندی سقف شیروانی و آببندی فلاشینگ مرود ساتفاده قرار می گیرد.

 

چسب پلی اورتان فلاشینگ

 

استفاده از چسب مخصوص فلاشینگ:

روش استفاده از چسب پلی اورتان و همچنین نوار چسب بوتیل به عنوان یکی از ساده ترین راه حل ها می باشد که هم کیفیت مناسب بعنوان چسب مخصوص فلاشینگ را ایجاد می نماید و هم به عنوان بهترین چسب برای آببندی فلاشینگ و همچین بهترین چسب برای آّ بندی سقف شیروانی مورد استفاده قرار گیرد.

آبندی سقف شیروانی و آب بندی فلاشینگ به ظاهر کار ساده ای است به شرطی که از چسب مخصوص برای آب بندی فلاشینگ استفاده گردد. در غیر این صورت با مشکلات عدیده ای اجرا کننده روبرو خواهد شد.

 

آببندی فلاشینگ نما

 

از جمله چسب های مناسب برای آب بندی فلاشینگ و آب بندی سقف شیروانی می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

چسب پلی اورتان، چسب سیلیکون خنثی، چسب ام اس پلیمر، نوار چسب بوتیل، پوشش های ممبران، ماستیک قیری، ماستیک پلی اورتان، ماستیک سیلیکونایز، اسپری فوم پلی اورتان پاششی، پوشش پلی یوریا اشاره نمود. استفاده از چسب پلی اورتان سوسیسی مشکی به عنوان چسب مناسب جهت آب بندی فلاشینگ و چسب مناسب برای آب بندی سقف شیروانی بسیار در این روزها رایج شده که به جای ماستیک سرد اجرا و ماستیک قیری به عنوان ماستیک مناسب برای آب بندی سقف شیروانی و فلاشینک مورد اسفاده قرار می گیرد.

 

چسب پلی اورتان فلاشینگ

 

روش اجرای آب بندی فلاشینگ:

موقع اجرا چسب های فلاشینگ حتما بایستی اورلپ ها بدقت با استفاده از ماستیک پلی اورتان و یا چسب ام اس پلیمر و چسب پلی اورتان  پر شده و همچنین روی سوراخ خای ایجاد شده که با پیچ بر روی فلاشینگ و سقف شیروانی ایجاد می گردد را با استفاده از چسب پلی اورتان کامل پوشاند که از ورود آب از سقف به داخل جلوگیری نمود. استفاده از چسب پلی اورتان و ماستیک پلی اورتان مناسب که در برابر نرو خورشید و همچنین سرما و گرما در محیط بیرون مقاوم باشد بسیار بایستی مرود توجه قرار گیرد که به مرور زمان چسب پوسته پوسته نشود و یا از کیفیت چسب پلی اورتان به هیچ وجه کاسته نشود. چسب پلی اورتان مورد استفاده شده یا چسب ام اس پلیمر و چسب سیلیکون خنثی می بایستی حتما از مقاومت فیزیکی مناسبی برخوردار باشد که انواع تنش ها رو مقاومت نماید، همچنین بایستی بعد از اجرا خاصیت انعطاف پذیری و جابجایی مناسبی داشته باشد. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه عایق بندی و آب بندی ساختمان هم حتما سر بزنید.

 

روش آببندی فلاشینگ در ساختمان

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد