چسب ام اس پلیمر چیست و چه کاربردی دارد؟


چسب ام اس پلیمر چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب ام اس پلیمر

 

چسب ام اس پلیمر دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند. این چسب های ام اس پلیمر یا همان چسب Ms Polymer در واقع جدید ترین نسل چسب ها هستند که به چسب هیبریدی هم معروف هستند. چسب های ام اس به نوعی مزایای چسب پلی اورتان و مزایای چسب سیلیکون را دارد ولی در عین حال معایب چسب پلی اورتان و معایب چسب سیلیکون را ندارد. یعنی اینکه این چسب هیبریدی علاوه بر خاصیت کشسانی و الاستیسیته مناسب، قدرت چسبندگی بالا و سختی مناسبی هم دارد.چسب ام اس پلیمر چسبندگی به انواع سطوح نظیر سرامیک، شیشه، سنگ و بتن، انواع فلزات و حتی تعدادی از لاستیک ها و پلاستیک ها دارد. چسب ام اس پلیمر یکی از چسب های مورد علاقه طراحان داخلی یا همان معماری داخلی می باشد.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که میزان چسبندگی چسب ms polymer در مقایسه با چسبندگی پلی اورتان و چسبندگی سیلیکون بر روی سطوح مختلف تا چه میزان بیشتر است.

 

خرید چسب ام اس و چسب پلی اورتان

 

همین ویژگی ها از چسب ام اس پلیمر، چسبی محبوب و بسیار کاربردی ساخته است که برای چسباندن آینه، چسباندن ترمو وود، چسباندن چوب، چسباندن آلومینیوم، چسباندن شیشه و حتی انجام کارهای دکوراتیو بسیار مناسب است. یکی از دیگر ویژگی های چسب های ام اس پلیمر، مقاومت چسب در برابر یو وی UV می باشد. برای تست مقاومت چسب ms polymer در برابر یو وی و مقایسه آن با مقاومت چسب پلی اورتان در برابر یو وی تست زیر انجام شد که در ادامه ملاحظه میفرمایید. در تصویر زیر، مقایسه مقاومت در برابر UV را بر روی نمونه چسب ام اس پلیمر (نمونه وسط)، چسب پلی اورتان با Shore 55 (نمونه بالایی) و همچنین ماستیک پلی اورتان با Shore 40 (نمونه پایین) انجام شد و چسب ها به مدت 3سال تحت اشعه یو وی بودند تا میزان مقاومت چسب ام اس پلیمر و مقاوم بودن چسب پلی اورتان در برابر uv مشخص شود.

 

چسب صنعتی ام اس پلیمری

 

فروش چسب پلی اورتان زتکس

 

همانطور که مشاهده می شود کمترین تغییر رنگ و فرسایش مربوط به نمونه وسطی که چسب ام اس پلیمر می باشد اتفاق افتاده است. یکی از مهمترین ویژگی های چسب های ام اس پلیمر در مقایسه با سایر چسب ها و درزگیرهایی همچون سیلیکون و پلی اورتان گیرایش اولیه بسیار بالای این محصول می باشد. از لحاظ مقایسه ای چسب های ام اس پلیمر تقریبا بدون بو هستند و به محیط زیست اطراف محل استفاده آسیب نمی زنند. چسب های ام اس پلیمر قابل رنگ آمیزی بوده و قابلیت تولید در رنگ های متنوع را نیز دارامی باشند. از بعضی از چسب های ام اس پلیمر می توان در زیر آب نیز جهت پر کردن شکاف ها و یا شکستگی استفاده نمود. از ویژگی های منحصر به فرد چسب های ام اس پلیمر تحمل وزنی بسیار بالای آنها به صورت همزمان با حفظ خاصیت الاستیسیته می باشد. این نوع از چسب ها قابلت جذب ارتعاش را داشته و همچنین بر روی اکثر مصالح ساختمانی قابل استفاده می باشند. چسب های ام اس پلیمر فاقد حلال ها و مواد خورنده که باعث آسیب به سطوح حساس همچون فلزات (برنج، برنز و تیتانیوم)هستند، نمی شود. 

چسب ها و درزگیرهای ام اس پلیمر دارای خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی بسیار بالایی هستند. این نوع از پلیمرها چسبندگی بسیار خوبی به سطوح نامتخلل داشته وبر روی سطوح مرطوب به آسانی می نشینند و با طیف بسیار وسیعی از رنگ ها قابل رنگ آمیزی هستند. علاوه بر این هیبریدهای ام اس پلیمر ترکیبی از استحکام پلی اورتان ها ومقاومت آب و هوایی سیلیکون ها را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.این چسب ها از جهت دیگری محبوبیت زیادی پیدا کرده که مربوط به عدم وجود ایزوسیانات و حلال در فر مول آن است .همچنین این پلیمربه دلیل تنوع در فرمولاسیون امکان ایجاد خواص فیزیکی کاملا متنوعی را ایجاد می کند.

 

بعضی از ویژگی های منحصربه فرد ام اس پلیمر:

دوستدار محیط زیست

تاریخ انقضای بلند مدت

 پایداری آب و هوایی و ماندگاری: درزگیر های ام اس پلیمر بدون ترک بوده و عدم رنگ پریدگی را نشان میدهند.همچنین پس از سال ها چسب خاصیت خود را از دست نمی دهد.

مقاومت در برابر لکه: درزگیر های ام اس پلیمر برخلاف سیلیکون ها هیچ لکه ای از خود بر جای نمی گذارند.

قابلیت رنگ امیزی: برخلاف سیلیکون ها چسب ها و درزگیر های ام اس پلیمرقابلیت رنگ پذیری بسیار خوبی دارند.

چسبندگی: چسب های ام اس پلیمر چسبندگی خوبی را به انواع مصالح ساختمانی و سطوح مختلف  همچون چوب، پلاستیک و سرامیک ها دارند.

 

محل کاربرد چسب ام اس پلیمر درزگیری فواصل و شیارهای بین سنگ های نما درزگیری و اتصال سطوح متنوع از جمله:سنگ ها، پلاستیک ها، فلزات و...چسباندن پانل ها، چسباندن سرامیک و کاشی، کاربرد در لرزش گیری ورق ها و سطوح فلزی و غیر فلز یا اتصال آیینه و نصب فریم عکس روی دیوار، پانل مبلمان و... 

صنایع مورد مصرف درزگیری و اتصال در صنعت حمل و نقل و اتومبیل، آب بندی کشتی و قایق ها در صنایع دریایی، درزگیری و چسباندن سلول های خورشیدی، اتصال شیشه ماشین های سبک و سنگین، صنایع حمل ونقل ریلی، حوزه ساختمانی، چسب های پارکت،  چسب های مخصوص پوشش های وینیلی، حوزه خانگی و عمومی، چسب های همه کاره چسب های آیینه، درزگیری حمام ،آشپزخانه و سرویس بهداشتی، چسب های دارای گیرایش سریع 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد