نحوه اصولی درزگیری اطراف درب و پنجره دوجداره از داخل


نحوه اصولی درزگیری اطراف درب و پنجره دوجداره از داخل

درزگیری اصولی اطراف درب و پنجره های دوجداره از داخل

درزگیری و آببندی درز بین دیوار و فریم پنجره نصب شده یکی از مهمترین مواردی است که حتما می بایستی توسط شرکتهای اجرا کننده در و پنجره و نصاب های آنها مورد توجه قرار گیرد. ایجاد مشکل های متنوع از جمله آبدهی از بیرون به داخل، خروج گرما از محیط داخل ساختمان به بیرون، ورود سرما از بیرون به داخل، ورود حشرات از بیرون به داخل از جمله مواردی هستند که در موقع اشتباه در اجرای درزگیری و آببندی در و پنجره و نما پیش می آید. آب بندی و درزگیر نما و همچنین آببندی و درزگیری در و پنجره به ظاهر امری ساده است اما در عین ساده بودن بسیار کار حساس و با دقتی است که بایستی با استفاده از متریال درزگیری و آببندی مناسب و همچنین تیم تخصصی اجرای آببندی انجام گردد.

 

آب بندی پنجره دوجداره

 

 

مرحله اولیه درزگیری و آببنیدی درزگیری بادخور بین فریم پنجره و دیواره می باشد که اصولا از طریق 3 روش ذیل انجام می پذیرد:

 

روش اول: استفاده از بکر راده بعنوان یک راه حل ساده که میتواند هم نقش عایق حرارتی را ایجاد نماید و هم بعنوان یک گزینه مناسب جهت پر کردن اولیه فاصله بین درز پنجره و دیوار استفاده گردد. معمولا بکر راد ها در سایزهای مختلفی از قطر یک سانت تا قطر 10 سانت می باشند. استفاده از بکر راد مناسب میتواند هم میزان مصرف چسب را که بعنوان پر کننده درز جهت آببندی استفاده میشود کاهش داده و هم کمک شایانی به آببندی هرچه بهتر و اصولی نماید.

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله چگونگی درزگیری پنجره دوجداره از خارج را مطالعه کنید.

 

ماستیک درب و پنجره دوجداره

 

روش دوم: استفاده از اسپری فوم پلی یورتان که به صورت شلنگی و گانخور تولید میشود. استفاده از اسپری فوم پلی اورتان بعنوان یک پرکننده مناسب بین درز دیوار و فریم پنجره هم به چهت یک پرکننده مناسب با شریب چسبندگی مناسب و خوب و هم بعنوان یک دزگیر پرکننده مناسب به جهت عایق حرارتی و آببند مناسب میتواند گزینه بسیار خوبی جهت درزگیری اولیه مناسب استفاده گردد. استفاده از اسپری فوم پلی اورتان گانخور به جهت خروجی یکدست و به اندازه دلخواه در مقایسه با اسپری فوم های شلنگی از لحاظ اقتصادی مقرون بصرفه تر هستند و خروجی نهایی کار بهتر و زیباتر است.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد