حلال اسپری فوم چیست؟


حلال اسپری فوم چیست؟

همان‌طور که می­دانید فرآورده‌های نفت خام در بسیاری از صنایع، کاربردهای چشم­گیری دارند که یکی از مهم­ترین آن­ها انواع محصولات پلیمر است. فوم پلی­ اورتان را می‌­توان یکی از زیرمجموعه‌های مواد پلیمری در نظر گرفت که موارد استفاده گوناگونی دارد و کارکرد آن به‌عنوان عایق، جزء اصلی‌­ترین زمینه مصرف این فوم به شمار می‌رود. ازجمله مزایای اسپری فوم پلی ­اورتان می­توان به: مقاومت حرارتی بالا، وزن کم، استحکام زیاد، چسبندگی قوی، نفوذناپذیری بخارآب، عبور حرارت کم و... اشاره کرد. در این مقاله سعی داریم تا شما را علاوه‌بر آشنایی با حلال اسپری فوم از روی دست با موضوع چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم نیز با ارائه چند راهکار ساده آشنا کنیم. همچنین بررسی خواهیم کرد که بسته به نوع سطح آغشته به چسب، نوع پاک‌کننده آن نیز متفاوت خواهد بود، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان از روی دست و صورت یا بدن

 به‌طورکلی، فوم‌های پلی‌اورتان برای کارهای مختلف ساختمانی و تعمیرات استفاده می‌شوند؛ که ازجمله این کاربردها می‌توان به: آب‌بندی شکاف‌ها، پر کردن دهانه پنجره‌ها و درها، چسباندن عناصر ساختمانی سازه‌ها، محصولات خانگی و... اشاره کرد.

اسپری فوم پلی­ اورتان مانند هر محصول شیمیایی، با همه کارایی مثبت خود، دارای معایبی نیز می باشد که با رعایت یک سری نکات کلیدی، اثرات مخرب آن کاهش پیدا می­‌کند. برای اینکه بدانیم چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم چند نکته را باهم بررسی می­‌کنیم:

 

  • به دلیل شیمیایی بودن، برای استفاده از چسب فوم، خود را با ماسک و دستکش ایمن کنید.
  • در صورت امکان از لباس مخصوص استفاده کنید، زیرا سطوح آغشته به چسب به‌سختی پاک‌ سازی می­‌شوند.

 

پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان از روی دست و صورت یا بدن

 

  • مراقب تماس این چسب با مواد خوراکی باشید.
  • ترجیحا چسب فوم را پس از خشک شدن رنگ بزنید.
  • قبل از مصرف، اسپری را یک تا دو روز در دمای اتاق نگه‌ دارید.

 

به‌ طورکلی، هنگامی‌ که از محصولی با جنس مایع، نیمه جامد و یا چسبناک استفاده می­‌کنید، احتمال پاشیده شدن آن روی سطوح، اعضای بدن و خصوصا دست‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است. قطعا سوالی در ذهنتان مطرح‌شده که در صورت آغشته شدن اسپری فوم به دست‌ها یا بدن، چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم؟ نگران نباشید، قطعا برای این مشکل حلال مناسبی وجود دارد.

محصولی به نام فوم پاک‌کن پلی‌اورتان به بازار عرضه‌شده که به‌عنوان یک حلال قوی برای اسپری فوم پلی­ اورتان شناخته می‌­شود؛ اما زمانی می‌­توان نتیجه بهتری از این فوم پاک‌کن‌ها گرفت که چسب ریخته شده روی سطح دست یا بدن، کاملا خشک نشده باشد، زیرا به‌طور میانگین فقط 6 الی 15 دقیقه برای خشک شدن این چسب زمان لازم است. پس در صورت بروز این مشکل هرچه سریع‌­تر از این نوع حلال اسپری فوم از روی دست استفاده کنید.

 

پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان از روی لباس

بعد از بررسی حلال اسپری فوم از روی دست و همچنین پاسخ به پرسش چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم، به سراغ بررسی حلالی مناسب برای پاک کردن چسب از روی لباس­‌ها می‌­رویم. نکته جالب اینکه فوم پاک‌کن‌های پلی‌اورتان اینجا هم به کمک شما خواهند آمد، زیرا از این محصولات نه‌تنها به‌عنوان حلال اسپری فوم از روی دست، بلکه به‌عنوان پاک‌کننده فوم خشک نشده از روی لباس و کفش نیز استفاده می‌شود.

فوم پاک‌ کن‌های پلی‌اورتان کاربردهای مهم دیگری از جمله، لایه روبی درون لوله‌ها و نازل تزریق اسپری­‌های فوم پلی اورتان، پاک کردن شلنگ در هنگام مصرف اسپری فوم شلنگی، استفاده به‌عنوان حلال قوی برای اسپری فوم گان­خور و چسب­‌های پلی اورتان و ... دارند.

 

پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان از روی سطوح مختلف

گاهی اوقات پس از ریختن اسپری فوم پلی­ اورتان روی سطوح مختلف، نمی­‌توان آن را به‌راحتی و با مواد معمولی نظیر حلال­‌های نفتی، تینر، الکل و... تمیز کرد، پس‌نیاز به یک پاک‌کننده قوی‌تر برای کمک به پاک‌سازی سطح مورد نظر را داریم. برای رفع این مشکل نوع دیگری از حلال‌های فوم پلی اورتان با خاصیت پاک‌کنندگی بسیار قوی جهت پاک‌سازی سطوح آغشته به چسب فوم پلی اورتان نیز وجود دارد که به‌صورت اسپری مایع به بازار عرضه می­‌شود، اما به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌توان از این محصول به‌عنوان حلال اسپری فوم از روی دست یا سطح بدن استفاده کرد.

 

پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان از روی سطوح مختلف

 

انواع اسپری‌های حلال فوم پلی اورتان زمانی اثربخشی بهتری از خود برجای می­­گذارد که چسب فوم به­ طور کامل خشک نشده باشد. درواقع هرچه سرعت استفاده از این محصول بیشتر باشد، قطعا کارایی بهتری و درنتیجه جداسازی فوم راحت‌تر خواهد بود. علاوه‌بر این اگر می‌خواهید با دلیل استفاده از اسپری فوم پلی اورتان ضدحریق B1 آشنا شوید، برای مطالعه روی لینک درج شده کلیک کنید.

 

سوالات متداول

چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم؟

پس از آغشته شدن سطح دست یا بدن به چسب فوم پلی­ اورتان، مقداری از حلال را روی چسب اسپری و پس از کمی تأمل اقدام به جداسازی کنید.

 

حلال اسپری فوم

 

چگونه اسپری فوم را از روی لباس پاک کنیم؟

برای این کار دقیقا همانند پاک کردن اسپری فوم از روی سطح بدن و دست، عمل می‌کنیم.

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله از سایت رایمند تجارت به بررسی و پاسخ به پرسش چگونه اسپری فوم را از روی دست پاک کنیم و حلال اسپری فوم از روی دست و سطوح پرداختیم. در کنار گسترش دانش بشر و همچنین تولید محصولات جدید، امکان بروز مشکلات مختلفی وجود دارد، درنتیجه هم‌زمان با ارائه محصولات باید به دنبال راهکارهایی برای کم کرد چالش‌های پیش روی آن­ها نیز باشیم. با این دانش، در موازات مزایای زیاد اسپری فوم پلی ­اورتان، ممکن است مشکلاتی از قبیل آغشته شدن سطوح مختلف ازجمله دست و بدن، به چسب فوم را پیش رو داشته باشیم.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد