همه چیز در رابطه با چسب سیلیکون مخصوص آیینه


همه چیز در رابطه با چسب سیلیکون مخصوص آیینه

چسب مخصوص آیینه یا چسب سیلکیون میرور چسیت ؟

 

بسیار این سوال برای مشتریان و مصرف کنندگان پیش آمده که چسبی سییلکونی استفاده کردم که جیوه و نقره پشت آیینه را خورده و دچار مشکل شده، علت چیست و چه باید کرد؟

برای رسیدن به بهترین جواب و انتخاب بهترین محصول مرتبط با سیلیکون مخصوص آیینه باستی به موارد اشاره شده در ذیل مرحله به مرحله توجه نمود.

مرحله اول: ابتدای امر بایستی وجه تمایز بین سیلیکون آیینه و دیگر سیلیکون های موجود را دانست که قدم اول در خرید می باشد.

 مهمترین وجه تمایز بین سیلیکون مخصوص آیینه و دیگر چسب های سیلیکون از جمله چسب آکواریوم و سیلیکون اسیدی میتوان به بوی سیلیکون اشاره کرد.

بوی سیلیکون اسیدی بسیار تند و زننده بوده که بسیار نزدیک به بوی سرکه می باشد ، در حالی سیلیکون مخصوص آیینه بدلیل مواد اولیه متفاوت که سیلیکون اکسیم می باشد بویی نزدیک به الکل و قهوه و بادام دارد. از سیلیکون اسیدی جهت درزگیری های معمولی همچون درزگیری شیشه،درزگیری در و پنجره و درزگیری های محیط داخلی خانه که نیاز به حساسیت زیای از جهت مقاومت شیمیایی و فیزیکی ندارند استفاده میشود.

 

چسب سیلیکون آیینه

 

مرحله دوم: وزن مخصوص سیلیکون مخصوص آیینه نسبت به سیلیکون اسیدی بدلیل بالتر بودن دانسیته مواد اولیه بین 340 تا 380 گرم می باشد.

مرحله سوم: سرعت خشک شدن اولیه یا همان لایه بستن اولیه سیلیکون مخصوص آیینه خوب بین 10 تا 30 دقیقه با رعایت استاندارد دمای 23 درجه سانتی گراد با 50 درصد رطوبت می باشد .

مرحله چهارم: چسبندگی سیلیکون مخصوص آیینه به دیوار گچی و دیوارهای دیگر بسیار مستحکم بوده و اگر این چسبندگی برقرار نشود نشان دهنده استفاده بیش از اندازه فیلر در چسب است که منجر به عدم اتصال محکم بین آیینه و دیوار می گردد.

سطح زیر کار جهت اتصال آیینه بایستی تمیز و کاملا صاف بوده که ضریب چسبندگی بین آیینه و سطح زیرین به بهترین نحو انجام شود.ترجیحا سطوحی که دارای خاک و یا سطح گچی هستند به هیچ وجه نبایستی از چسب سیلیکون آیینه استفاده نمود.

برای ایجاد اتصال مناسب آیینه به دیوار بهتر است مقداری چسب سیلیکون که به اندازه یک سکه 500 تومانی با ضخامت 3 سانت چسب باشد در هر فاصله 10 سانتی متر هر چسب اعمال شود که بعد از فشار آییه به دیوار قطر چسب به اندازه 8 سانت حدودا برسد.


سوالات متداول در خصوص چسب مناسب برای آیینه

 

-آیا میشود از چسب دو طرفه جهت اتصال دایم آیینه به دیوار یا کاشی استفاده کرد؟ 

جواب : به هیچ وجه جهت یک اتصال دایم از چسب های دو طرفه نبایستی جهت اتصال آیینه به دیوار،اتصال آیینه به کاشی،اتصال آیینه به چوب و دیگر متریال استفاده کرد. بهریتن چسب جهت اتصال دایم آیینه به دیوار و کاشی چسب مخصوص آیینه و چسب ام اس پلیمر می باشد که هم باعث عدم خوردگی جیوه می گردند و هم چسبندگی و ماندگاری بسیار بالایی دارند. 

 

-آیا میشود از چسب مونتاژ جهت اتصال آیینه به دیوار استفاده کرد؟

جواب : استفاده از چسب مونتاژ که دارای حلال های بسیار کمی باشد جهت اتصال آیینه به چوب و آیینه به دیگر سطوح بالامانع می باشد.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد