چسب سیلیکون اسیدی


چسب سیلیکون اسیدی

نحوه تشخیص چسب سیلیکون اسیدی مناسب

 

بطورکلی انتخاب و خرید سیلیکون اسیدی باکیفیت در بازار باتوجه به تنوع زیاد و کیفیت متفاوت این چسب های سیلیکونی به دغدغه اصلی مصرف کنندگان و تامین کنندگان صنایع و پروژه های ساختمانی و اغلب نصاب های استادکار بدل شده است.

یکی از روش های تفکیک سیلیکون اسیدی باکیفیت از اجناس نامرغوب، مقایسه بوی چسب سیلیکون می باشد. سیلیکون های اسیدی استاندارد می بایست بوی اسید استیک (سرکه) بدهند در حالی که سیلیکون های ناخالص و بی کیفیت بیشتر بوی شبیه به نفت می دهند که نشان از حلال های زیاد افزودنی در جهت کاهش قیمت محصول می باشد. پس یکی از راه های تشخیص چسب سیلیکون با کیفیت، مقایسه و تست بوی حلال مورد استفاده در چسب سیلیکونی می باشد.

 

در تصویر زیر نمونه ای از یک چسب سیلیکون را می بینید که برای آببندی پروفیل آلومینیوم و آب بندی نمای کرتینوال استفاده شده است ولی به دلیل کیفیت نامناسب و اجرای غیر اصولی آب بندی نما شیشه ای، دچار مشکل شده و چسب ها از هم جدا شده اند و عملا آببندی و هوابندی نما صورت نگرفته است.

 

چسب سیلیکون خالص

 

از موارد دیگر می توان به پس دادن روغن بر روی سطوح در هنگام استفاده اشاره کرد که نشانه ای دیگر از بی کیفیت بودن و عدم اختلاط مناسب چسب در هنگام تهیه شدن می باشد. بسیاری از چسب های سیلیکونی پس از خشک شدن و به اصطلاح، پریدن و یا از دست دادن حلال شان دچار کاهش حجم محسوسی می شوند. این مورد هم به مقدار درصد سیلیکون خالص و درصد حلال موجو در چسب سیلیکون بستگی دارد. این که چسب سیلیکون دچار کاهش حجم می شود، یکی از اصلی ترین معایب چسب سیلیکون است و باعث می شود از آب، رطوبت و هوا از همان فاصله خیلی کوچک به داخل نفوذ کند.

 

معایب چسب سیلیکون


برای خرید چسب سیلیکون با کیفیت بایستی به رنگ آن چسب سیلیکونی دقت کرد. این چسب سیلیکون شفاف بایستی نه خیلی روشن و شفاف باشد و نه خیلی کدر و تیره. بهترین رنگ برای چسب سیلیکون شفاف یا همان چسب آکواریوم شفاف، رنگ شفاف با اندکی تیرگی با کدر بودن می باشد.

 

چسب سیلیکون با کیفیت

 

چسبندگی بالای سیلیکون به شیشه، چوب و mdf و یا فلزات یکی دیگر از مواردی است که بایستی حتما چک شود. از آنجایی که یکی از اصلی ترین کاربری های چسب سیلیکون اسیدی یا چسب سیلیکون جهانی درزگیری و چسباندن شیشه، درزگیری و چسباندن mdf و سایر کارهای داخلی و دکوراتیو می باشد، پس بایستی چسبندگی آن بر روی این مواد تست گردد.

در تصویر زیر همانگونه که مشاهده می کنید، چسبندگی چسب سیلیکون بر روی مصالح بنایی نظیر سیمان و گچ مناسب نیست و سبب شده تا چسب سیلیکونی به راحتی از روی سطح جدا شود.

 

آببندی پنجره از خارج

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد