پرسش و پاسخ راجع به اسپری فوم پلی اورتان


پرسش و پاسخ راجع به اسپری فوم پلی اورتان

1)علت نگهداری اسپری فوم به صورت عمودی چیست؟ 

همانطور که می دانید پلی اورتان از نظر ماهیتی چسبندگی بالایی دارند، امکان چسبیدن مواد به پلاستیک والو سر اسپری هست. بدین دلیل توصیه می شود که اسپری ها چنانچه برای طولانی مدت در حالت ایستاده نگهداری شوند. البته به تازگی اسپری فوم هایی تولید شده که در حالت افقی هم قابل نگهداری هستند.

 

اسپری فوم پلی اورتان

2) آیا فوم سخت شده قابل رنگ آمیزی می باشد؟

بطورکلی اسپری فوم ها پس از سخت شدن در برابر نور یو وی مقاوم نیستند. نور یو وی این فوم ها را دچار تغییر رنگ و از لحاظ خاصیت شیمیایی و فیزیکی ضعیف می کند.این اسپری فوم ها را پس از خشک شدن میتوان رنگ آمیزی کرد و این رنگ آمیزی میتواند در برابر اثر مخرب اشعه ی یو وی مقاومت(هرچند کمی)بکند.

 

فوم پلی یورتانی

 

3) عوامل تاثیر گذار در کیفیت و حجم خروجی اسپری فوم چه مواردیست؟

عوامل تاثیرگذار در کیفیت و افزایش حجم اسپری فوم شامل فرمولاسیون اسپری فوم، مواد اولیه ی باکیفیت و تجهیزات نظیر تفنگ تزریق یا عرض شلنگ هستند. هرچند در این میان، فرمولاسیون و استفاده از مواد اولیه ی مرغوب حرف اول را میزند.

 

فوم درزگیر پلی اورتان

 

4) آیا افزایش حجم بیشترفوم پلی اورتان نشان از کیفیت بالاتر محصول دارد؟

نکته مهمی که باید به آن دقت شود، انتخاب مناسب اسپری فوم می باشد. مثلا کسی که برای درزگیری اطراف درب و پنجره از اسپری فوم استفاده می کند می بایست از فوم های با افزایش حجم کم استفاده کند تا افزایش حجم فوم سبب تغییر در ابعاد نشود. و از جهت دیگر برای پر کردن حفره ای با عرض زیاد، بایستی از فوم با افزایش حجم بیشتر استفاده کرد.

 

 

 

5) آیا برای درزگیری های با عمق بالا میتوان از اسپری فوم پلی اورتانی استفاده کرد؟

از آنجایی که اسپری فوم ها بصورت تک جزئی هستند، نیاز به رطوبت دارند تا افزایش حجم پیدا کنند. از این رو بایستی پس از اعمال هر لایه اسپری فوم، روی آنرا با آب مرطوب کنیم و سپس لایه ی بعدی را اعمال می کنیم.

 

اسپری فوم پاششی

 

6) منظور از اسپری فوم وینتر یا فوم زمستانی چیست؟

در دمای زیر 10 درجه ی سانتیگراد، فشار اسپری کاهش پیدا می کند. از طرفی دیگر بدلیل کاهش رطوبت هوا در زمستان، این فوم ها زمان بسیار زیادی میبرند تا خشک شوند. در نتیجه فوم های معمولی در زمستان به سختی خارج میشوند و اسپری فوم در بازدهی به مشکل می خورد.

 

فوم درزگیر پنجره UPVC

 

7) تفاوت بین اسپری فوم چسب با اسپری فوم معمولی گانخور در چیست؟

در اسپری فوم گانخور به دلیل اینکه نیازی به خاصیت چسبندگی بالا نیست و هدف پر کردن منافذ است، درصد کمتری چسب در اسپری بکار رفته است. اما در اسپری چسب ها مقدار مواد چسب بیشتر است چونکه هدف از استفاده ی آنها چسباندن سطوح است و فوم باید مقاومت بالاتری داشته باشد.

 

اسپری فوم گانخور

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد