ویژگی های چسب پلی اورتان با کیفیت


ویژگی های چسب پلی اورتان با کیفیت

ویژگی های یک ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان با کیفیت چیست؟

 

بحث در مورد کیفیت ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان استفاده کنندگان می بایست به نکات زیر دقت کنند تا بهترین ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان را تهیه و استفاده کنند:

1) خاصیت پرکنندگی  ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان:

خاصیت پر گنندگی مناسب ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان در محل درز که موجب افزایش بهره وری از ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان می شود.


2) قدرت چسبندگی ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان:

قدرت چسبندگی بالای این ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان که سبب عدم جدا شدن این ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان از سطح مورد نظر برای درزگیری با ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان می شود.


3) گیرش اولیه ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان:

گیرایش اولیه سریع ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان که با لایه بستن آن شروع شده و به خشک شدن نهایی آن ماستیک پلی اورتان/پلی یورتان ختم می شود.


4) خاصیت چسبندگی به سطوح مختلف:

برای یک ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان به شدت مهم و ضروری است. یک ماستیک پلی اورتان/پلی یورتان با کیفیت به سطوح مختلف از قبیل چوب، شیشه، بتن، انواع فلزت( آلومینیوم، چدن، آهن، روی) و انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی چسبندگی دارد.

5) خاصیت آب بندی و مقاومت در برابر نفوذ آب:

یکی دیگر از موارد قابل اهمیت در رابطه با ماستیک های پلی اورتان/ماستیک های پلی یورتان بوده و هست. بحث آب بندی از آنجایی که از مهمترین کاربرد های این ماستیک های پلی اورتان/ماستیک های پلی یورتان می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.


6) مقاومت در برابر نور خورشید ( اشعه ی یو وی ):

از آنجایی که ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان پس از اعمال و استفاده در معرض نور UVخورشید قرار میگیرند( اغلب در نمای ساختمان و سایر موارد ساختمانی و عمرانی ) نیازمند مقاومت بالای این ماستیک های پلی اورتانی/ماستیک های پلی یورتانی در برابر اشعه UVمی باشد.


7) خاصیت الاستیسیته:

الاستیسیته ی مناسب ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان یکی دیگر از مواردی است که در هنگام خرید ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان و یا فروش ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان بایستی در نظر گرفته شود. دلیل این موضوع این است که  ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان می بایست پس از خشک شدن بتواند در برابر تنش های مکانیکی و دینامیکی مقاومت کرده و دچار پارگی و جدا شدن از سطح درزگیری نشود.


8) سرعت خشک شدن نهایی:

سرعت خشک شدن ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان بسیار مهم است، چون اغلب در پروژه های مهم و با حجم مصرف بالا که میزان حجم ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان مصرفی بالاست، بایستی سرعت خشک شدن این ماستیک های پلی اورتانی/ماستیک های پلی یورتانی متناسب با حجم آن باشد.


9) پاک شدن آسان از روی دست:

مواد موجود در ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان بایستی به گونه ای باشد که در زمانی که ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان همچنان تازه و خشک نشده باشد، بتواند از روی دست پاک شود.


10) بدون بو بودن ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان:

این مورد اگرچه از اهمیت خیلی بالایی برخوردار نیست، اما در بعضی از پروژه ها به دلیل اهمیت مکان مورد استفاده از این ماستیک های پلی اورتانی/ماستیک های پل یورتانی می بایستی که از ماستیکی استفاده شود که اصلا بو ندهد یا اینکه بوی بسیار کمی داشته باشد.


11) عدم کاهش حجم در زمان خشک شدن:

به جرات میتوان گفت که یکی از ممترین موارد در زمان خرید یا فروش ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان عدم کاهش حجم پس از خشک شدن آن ماستیک می باشد. چراکه اغلب ماستیک های پلی اورتان/ماستیک های پلی یورتان پس از خشک شدن، دچار کاهش حجم شده که این خود باعث ایجاد دوباره ی درز و نفوذ آب و بازان به داخل می شود.


12) زمان عمر مفید:

یک ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان با کیفیت حداقل 10 سال عمر مفید دارد. این عمر مفید بدین معناست که ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان دچار تغییر حجم، ترک خوردگی و تغییر رنگ نشود و ماندگاری خود را حفظ کند.


13) خاصیت رنگ پذیری:

موضوع رنگ پذیری ماستیک پلی اورتان/ماستیک پلی یورتان از موارد بدیهی در خصوصیات مواد اولیه این محصول است. یعنی اینکه این مواد به دلیل بیس و پایه ی پلی اولی خود ( پلی اورتانی/پلی یورتانی ) از این خاصیت بهره میبرند و رنگ به خوبی به روی آنها می نشیند.


14) خاصیت جذب ارتعاشات و ضربه:

خاصیت تحرک Movement یا کش آمدگی Elongation یکی از مواردی است که ناظرین پروژه ها و افراد فنی همیشه اهمیت خاصی به آن میدهند. چرا که یک ماستیک پلی اورتان/پلی یورتان با کیفیت بایستی دارای درصد کش آمدگی 400 الی 700 و درصد تحرک حدود 15 الی 25 درصد باشد.


15) تغییر رنگ:

زرد شدن ماستیک پلی اورتان/پلی یورتان، کدر شدن یا تیره شدن ماستیک پلی یورتان/ماستیک پلی اورتان یکی از دغدغه های اصلی مصرف کنندگان صنعتی این مواد درزگیر پلی اورتانی/ درزگیر پلی یورتانی می باشد. بایستی در نظر داشت که یک ماستیک پلی اورتانی / ماستیک پلی یورتانی با کیفیت نباید بعد از گذشت 2 الی 3 روز پس از اعمال شدن زیر نور خورشید و در معرض آب و هوا، تغییر رنگ بدهد

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد