همه چیز در رابطه با چسب آناروبیک


همه چیز در رابطه با چسب آناروبیک

چسب آناروبیک چیست و چرا از چسب آناروبیک استفاده میشود؟

 

چسب آناروبیک یا همان چسب قفل و رزوه که از آن بعنوان چسب جلوگیری از لرزش و چسب بی هوازی نیز نامبرده میشود چسب های تک جزیی هستند که بر روی سطوح فلزی در غیاب اکسیژن خشک و عمل اتصال انجام میشود . همین عدم نیاز به اکسیژن بدین معنی است که این چسب با توجه به این خاصیت شیمیایی اتصال مناسبی بر روی سطوحی همچون شیشه ،پلاستیک و لاستیک ندارد . عملا اسم بی هوازی بودن که برای این نوع چسب ها انتخاب شده همان عدم نیاز به هوا است و اتصال بر اساس فرآیند شیمیایی است که برای این چسب ها انجام میشود که در دمای اتاق این اتفاق میفتد. 

چسب های آنارویبیک یا همان چسب قفل و رزوه محصولاتی هستند که استفاده از آنها منجر به کاهش دوره های تعمیرات خطوط تولیدی و همچنین جلوگیری از نشت مایعات و گاز و دیگر مواردی که در خطوط تولیدی بر عملکرد و بازدهی تولید اثر منفی میگذارند میشود که خود باعث بالابردن ضریب بهره وری و راندمان دستگاه ها نیز میشود و از پرت انرژی نیز جلوگیری میکند.

 

چسب آناروبیک لاکتایت اصل

 

عمده مصرف چسب آناروبیک جهت اتصالات لاین های فلزی و پیچ و مهره می باشد که برای جلوگیری از جدا شدن این لاین ها بر اثر شوک و لرزش مکانیکی وارده به انها استفاده میشود . چسب های قفل و رزوه با آستانه مختلف آچارکشی که با ترکمترهای صنعتی و همچنین آچارهای دستی تولید میشوند که بر اساس نیاز و محیط کاربری به گریدهای مختلفی دسته بندی میشوند . عمده رنگ های چسب های آناروبیک در سه رنگ قرمز،آبی و سبز می باشد که بسته به نوع محل کاربری و ویزگی های لازم محیط مصرف رنگ های چسب های آناروبیک انتخاب میشوند.

 

ترکیبات چسب آناربیک :

چسب های آناروبیک از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اول آن به اسم مونومر بوده که 95 درصد محتویات موجود را تشکیل میدهد و 5 درصد باقی مانده کتالیست چسب جهت اتصال به فلز است که به نام وانشگر آغازین نامیده میشود.

 

سرعت خشک شدن و گیرایش چسب های آناروبیک:

به زبون خیلی ساده هرچی فلزات از نظر رنگ زدگی در معرض بیشتری قرار داشته باشند سرعت خسک شدن چسب های آنارربیک در آنها سریعتر است. با این اوصاف آهن و آلومیننیوم اولین و سریعترین فلزاتی هستند که در برابر چسب های آناروبیک بسیار زودتر گیرایش اولیه آنها شروع میشود و فلزاتی همچون کروم و روی در رده پایین ترین و دیر خشک ترین سطوح فلزی با چسب های آناروبیک قرار میگیرند.

 

برندهایی که در آنها چسب اناروبیک در بازار ایران فروش میروند عبارتد از: چسب آنارویبیک لاکتایتفچسب آناروبیک لاکسیل،چسب آناروبیک ویکون،چسب آناروبیک3m،چسب آناروبیک.

معمولا اکثر برندها با توجه به قدمت و عرضه اولیه چسب های آناروبیک لاکتایت چسب های آناروبیک خود را بر اساس معادل های لاکتایت به مشتریان خود میفروشند.

 

 

خرید چسب لاکتایت اصل

 

دسته بندی کلی چسب های آناروبیک لاکتایت:

چسب های لاکتایت بر اساس کدهای مشخصی تولید میشوند که هر کد برای کاربری مخصوصی استفاده میشود که در ذیل به دسته بندی مختصری از چسب های آناروبیک لاکتایت میپردازیم.

 

دمای مناسب و ایده آل برای نگهداری چسب های آناروبیک لاکتایت:

بطور کل دمای مناسب برای نگهداری چسب های آناروبیک لاکتایت و دیگر چسب های آناروبیک بین دمای 8 الی 21 درجه سانتی گراد میباشد . در غیر اینصورت در دمای کمتر و یا بیشتر خصوصیات ظاهری و شیمیایی چسب آناروبیک دچار مشکل شده و عملا کارآیی لازم را از دست میدهد.

کلیه اطالاعات فنی محصول در بازه دمای 23 در جه سانتی گراد و 50 درصد رطوبت محاسبه شده که اطلاعات با تلورانس دمایی2-+ درجه سانتی گراد و 5%-+ رطوبت اختلاف چندانی نداشته و با این بازه تلورانس با مشخات برگه فنی محصول مطابقت خواهد داشت.

 

نحوه پاک کردن و جداسازی چسب های آناروبیک لاکتایت:

پاک کردن چسب های آناروبیک لاکتایت عموما به دو صورت انجام میگیرد:

1-استفاده از محلول های پاک کننده های مخصوص لاکتایت همچون محلول لاکتایت 768 که برای پاک کردن چسب های سیانواکریلات هم حتی استفاده میشود.

2- استفاده از روش مکانیکی که با استفاده از بورس های سیمی انجام میگرید.

 

روش جداسازی چسب آناروبیک از روی قفل و رزوه و شفت ها:

جهت جداسازی چسب های آناروبیک عموما از روش مکانیک و آچارهای دستی و ترکمتر استتفاده میشود مگر درجایی که بنا به موقعیت کاربری و همچنین میزان زیاد درگیر بودن شفت و قفل و رزوه استفاده از حرارت بالای 250 درجه سانتی گراد تنها راه پیش رو برای جداسازی می باشد.

 

انتخاب مناسب چسب آناروبیک قفل و رزوه لاکتایت:

برای انتخاب چسب آناروبیک لاکتایت 3 گزینه باید مورد بررسی قرار گیرند که عبارتند از: محل کاربری، رنگ چسب آناروبیک و میزان و سایز اتصال دهنده.

 

 1- انتخاب رنگ محصول و ویژگی های هر رنگ:

برای جاهایی که نیاز به استحکام وقدرت کم جهت اتصال شفت و قفل و ررزوه است (رنگ بنفش چسب اناروبیک لاکتایت) بایتسی استفاده شود.

برای جاهایی که نیاز به استحکام وقدرت متوسط جهت اتصال شفت و قفل و ررزوه است (رنگ آبی چسب آناروبیک لاکتایت) بایستی استفاده شود.

برای جاهایی که نیاز به استحکام وقدرت زیاد جهت اتصال شفت و قفل و ررزوه است (رنگ سبز یا قرمز چسب آناروبیک لاکتایت) بایستی استفاده شود.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد