نحوه صحیح استفاده از اسپری فوم درزگیر پلی اورتان


نحوه صحیح استفاده از اسپری فوم درزگیر پلی اورتان

نحوه استفاده اصولی از اسپری فوم پلی اورتان

 

اسپری فوم های پلی اورتانی این روزها به دلیل های متعددی که در این مقاله عنوان خواهند شد، مورد پستند و استفاده قرار گرفته اند. اسپری فوم ها به دو صورت اسپری فوم تک جزئی و اسپری فوم دوجزئی تولید و در دسترس هستند. این 2 نوع اسپری فوم پلی اورتان که هر دو تولید شده بر پایه پلی اورتان هستند، کاربرد های تقریبا مشابهی دارند ولی نحوه استفاده و محل استفاده از آنها کاملا متفاوت است که در این رابطه در مقاله دیگری توضیح مفصل داده خواهد شد. ولی برای اینکه مقداری اطلاعات داشته باشید، بایستی عنوان شود که یکی از تفاوت های بین اسپری فوم تکجزئی با اسپری فوم دوجزئی در رابطه با محل مصرف آنهاست، زیرا اسپری فوم یک جزئی مناسب برای درزگیری های محدود بصورت خطی، دونه ای و محدود با دقت بالاست (یعنی برای جاهایی که عرض درزگیری در حدود 1 الی 20سانت می باشد و تمیزی سطح یا همان فینیشینگ کار مهم است) ولی اسپری فوم پلی اورتان دوجزئی مناسب برای عایق کردن و ایزولاسیون سطحی (نه خطی و مورد) مورد استفاده قرار میگیرند.

 

اسپری فوم پلی اورتان درزگیر

 

مراحل استفاده اصولی و درست اسپری فوم پلی اورتان:

 

برای اینکه اسپری فوم درزگیر پلی اورتان را بصورت اصولی و درست مورد مصرف قرار دهیم و عمل درزگیری را درست انجام دهیم، بایستی که مراحل را بصورت زیر یک به یک انجام دهیم تا بتوانیم هم استفاده کامل و 100 درصدی را از اسپری فوم داشته باشیم و هم اینکه درزگیری با اسپری فوم پلی اورتان بصورت اصولی و با کیفیت دربندی بالا انجام گیرد. توضیحات یکی یکی در این قسمت عنوان می شوند و در آخر تصویر کلی نشان دهنده همه موارد می باشد.

 

  • در ابتدا مثل همیشه در زمان اعمال کردن چسب ها و درزگیر ها، سطح را از وجود مواد اضافی نظیر گرد و خاک و چربی ها پاک می کنیم. این کار ممکن است با فوت کردن خیلی راحت انجام شود یا اینکه با فرچه یا اسپری Air jet صورت گیرد. این مورد سبب می شود تا درگیری و قدرت اتصال اسپری فوم و سطوح بیشتر شود و در نتیجه سبب می شود تا ماندگاری اسپری فوم در اون قسمت درزگیری شده بیشتر باشد.

  • در مرحله بعد اسپری فوم را آماده می کنیم. این آماده کردن به این معناست که اسپری را برای مدت 1 دقیقه یا 20مرتبه اسپری فوم را تکان دهیم تا محتویات داخل کاملا با هم مخلوط شوند تا کیفیت و بازدهی فوم بهتری را شاهد باشیم. در نظر داشته باشید این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است و به هیچ وجه از انجام دادن آن غافل نشوید.

  • در مرحله بعد روی سطح آماده شده با کمک آب پاش مقداری آب اسپری می کنیم. این افزایش رطوبت سطح بسیار برای فوم درزگیر پلی اورتان مناسب است و به افزایش کیفیت و بازدهی فوم کمک شایانی می کند.

 

نحوه درست استفاده از فوم پلی اورتان تک جزئی

  • پس از اینکه اسپری آماده استفاده شد، اگر اسپری فوم گانخور بود که بر روی گان قرار داده و اگر اسپری فوم شلنگی بود، شلنگ اسپری را بر روی آن میگذاریم. سپس از سمت پایین شروع به اسپری کردن فوم می کنیم. در رابطه با سرعت و نحوه اسپری کردن بایستی به این نکته خوب دقت کنید که اعمال کردن فوم با سرعت زیاد نباشد و با سرعت یکنواخت (نسبتا آرام) فوم را اعمال کنیم تا محتویات پلی اورتانی و گاز داخل اسپری فوم پلی اورتان بصورت صحیح خارج شود و میزان نسبت های آن تغییری نکند.

  • پس از این مرحله بایستی بر روی فوم مجددا با استفاده از اسپری آب پاش، عمل آب پاشی صورت گیرد. دلیل انجام این کار همانگونه که عنوان شد، افزایش کیفیت و حجم فوم پلی اورتان می باشد.

  • سپس به فوم برای مدتی زمان میدهیم تا خشک شود. این زمان خشک شدن فوم پلی اورتانی به نوع فوم و فرمولاسیون شرکت تولید کننده بستگی دارد. در مرحله بعد با استفاده از کاتر میتوانیم به راحتی قسمت های اضافی فوم را برش داد تا سطح مورد نظرمان حاصل شود.

 

اسپری فوم پلی اورتان آکفیکس

 

 

نحوه اصولی استفاده از اسپری فوم پلی اورتان

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد