نحوه استفاده صحیح از چسب 123


نحوه استفاده صحیح از چسب 123

نحوه اصولی استفاده از چسب 123 یا همان چسب MDF Kit

 

چسب های 123 یا همان چسب های ام دی اف کیت (MDF Kit) امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این چسب ها به دلایل بسیاری مورد مصرف قرار میگیرند که در ادامه به ویژگی ها و موارد کاربرد این چسب های فوری 123 اشاره خواهد شد. به جرات میتوان گفت که یکی از اصلی ترین موارد در زمان استفاده از چسب های فوری یا چسب های 123، آماده سازی قبلی یا آماده سازی سطوح آن می باشد. برای اینکه نتیجه مطلوبی از چسب 123 با کیفیت داشته باشیم، بایستی درک صحیحی از محل استفاده از چسب، کیفیت سطوح و مواد و همچنین نوع اتصال داشته باشیم. عوامل متعددی سبب می شوند تا چسب مورد استفاده کارایی بالا داشته باشد یا اینکه اصلا کارایی نداشته باشد. در ادامه این مقاله به چندین نکته اشاره می شود تا بتوانیم از قدرت اتصال چسب 123 فوری خود اطمینان حاصل کنیم.

 

فروش عمده چسب 123

 

آماده سازی سطح قبل از اعمال چسب 123:

وقتی بحث از آماده سازی محل چسب خور میشه، مخصوصا در زمانی که چسب مورد استفاده ی ما چسب فوری یا چسب 123 باشد، بایستی دقت گردد که دو طرف سطح به هیچ وجه آلودگی اعم از گرد و غبار و خاک و همچنین چربی و گریس نداشته باشد و سطح کاملا خشک باشد. برای این منظور بایستی سطح را قبل از زدن چسب 123 یا چسب فوری با استفاده از دستمال مرطوب یا اسپری های پاک کننده یا حتی پاک کننده چسب123 تمیز می کنیم. این تمیز کاری سطح قبل از چسب زدن شامل از بین بردن مانده چسب قبلی هم می شود. 

 

نحوه صحیح زدن چسب 123

 

اعمال کردن چسب 123:

برای اینکه بهترین بازدهی و قدرت چسبندگی و همینطور سرعت بالای چسبندگی را در چسب های سیانواکرلاتی یا همان چسب 123 محقق شود، بایستی مقدار مشخص و مورد نیاز از چسب بر روی سطحی که اندکی تخلخل بیشتری دارد ریخته شود و در مقابل اسپری چسب 123 که به آن اسپری اکتیواتور یا اسپری فعال کننده چسب 123 هم گفته می شود بر روی سطح مقابل با تخلخل کمتر اسپری شود. این امر سبب می شود که قدرت چسبندگی به شدت بالاتر از حدی شود که از قبل انتظار داریم و نتیجه مطلوب حاصل شود. پس از اینکه اسپری اکتیواتور چسب 123 را بر روی سطح اول و ژل چسب 123 را بر روی سطح دیگر اعمال کردیم، سطوح را به مدت حدود 10 ثانیه و حتی کمتر به هم بچسبانیم تا نهایت چسبندگی حاصل گردد.

 

چسب سه سوت یا چسب 123 فوری آکفیکس

 

 

در رابطه با چسب 123 یا بطور کل چسب های فوری سیانواکریلاتی بایستی این نکته را در نظر گرفت که این چسب به هیچ عنوان برای اتصالات دائمی قابل استفاده نیستند. البته برای کارهای دکوراتیو این مورد صدق نمیکند و میتوان از چسب 123 انتظار یک اتصال دائمی داشت.

 

در تصویر زیر با 3 نوع چسب 123 آشنا می شویم که شامل نرمال، نرم و سخت می باشد. ضمنا اسپری چسب 123 به عنوان فعال کننده و تسریع بخش سرعت خشک شدن چسب است. ضمنا در این تصویر با پاک کننده چسب 123 هم آشنا می شوید که توانایی پاک کردن و حل کردن چسب 123 خشک شده را دارد.

 

چسب 123

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد