لزوم استفاده از چسب ام اس پلیمر


لزوم استفاده از چسب ام اس پلیمر

شکل گیری اولیه و پیدایش چسب ام اس پلیمر Ms Polymer

 

تولید ام اس پلیمر و منشا تولید آن بر میگرده به کشور ژاپن که بر اساس ایده هشت پا بواطسه قدرت چسبندگی ذاتی این موجود شکل گرفت و پس از آن در اواخر سال 1980 میلادی به اروپا وارد شد.

این ایده بسیار کمک کرد که چسب ام اس پلیمر جهت استفاده در زیر آب و شرایطی که محل استفاده چسب خیس است توسط کاربران استفاده و باعث اقبال استفاده زیاد و تولید انبوه این محصول در جهان شد. لذا اولین مزیت چسب ام اس پلیمر نسبت به چسب سیلیکون و چسب پلی اورتان قدرت چسبندگی بالا چسب ام اس پلیمر نسبت به چسب سیلیکون و چسب پلی اورتان می باشند که این ویژگی باعث استفاده چسب ام اس پلیمر زیر آب هم گردیده است.

 

چسباندن ورق گالوانیزه با چسب ام اس پلیمری

 

مهمترین دلایل استفاده چسب ام اس پلیمر:

یکی از مهمترین دلایلی که باعث بوجود آمدن چسب ام اس پلیمر در دنیا شد ضعف هایی بود که  چسب پلی اورتان و چسب سیلیکون داشتند.

طیف وسیع چسبندگی ام اس پلیمر به سطوح مختلف:

اولین دلیل استفاده چسب ام اس پلیمر توسط کاربران عدم محدودیت در اتصال بین متریال مختلف می باشد که جهت اتصال سنگ به سنگ،سنگ به چوب،شیشه به چوب،چوب به سنگ،سنگ به فلز،فلز به شیشه،چوب به فلز و دیگر سطوح میتوان از چسب ام اس پلیمر استفاده نمود.

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده لیست انواع چسب ام اس پلیمر در فروشگاه رایمند تجارت روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

 

 درزگیری ورق گالوانیزه با درزگیر ام اس پلیمر        چسب برای چسباندن تایل چوبی در کف

 

شرایط مقاومت ام اس پلیمر در برابر شرایط آب و هوایی سخت و نور خورشید: 

یکی دیگر از دلایل استفاده چسب ام اس پلیمر درزگیری در جاهایی است که نیاز به مقاومت در برابر شرایط سخت آب و هوایی و همچنین مقاومت در برابر نور اشعه ماورابنفش خورشید دارد که میتوان در این محیط ها از چسب ام اس پلیمر درزگیر استفاده نمود.

 

استفاده چسب ام اس پلیمر در اجرای پوشش سقف و کف: 

امروزه با توجه به تغییرات ایجاد شده در ساختار چسب ام اس پلیمر میتوان از مدل های جدید چسب ام اس پلیمر بعنوان پوشش سقف و کف نیز استفاده نمود.

 

چسب ام اس پلیمر

 

سازگاری با محیط زیست بودن و عدم سمی بودن ام اس پلیمرها:

از دیگر ویژگی های چسب ام اس پلیمر میتوان به نداشتن فرمالدهید و ایزوسیانات اشاره نمود که باعث میشود از چسب ام اس پلیمر در مکان های که نیاز به عدم وجود مواد سمی و سازگاری با محیط زیست هستند و همچنین در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند (اصطلاحا چسب های مخصوص کلین روم) استفاده کرد.

رنگ پذیری چسب ام اس پلیمر:

ویژگی رنگ پذیری چسب ام اس پلیمر یکی از ویژگی های بسیار مهم جهت استفاده کاربران دکوراسیون داخلی است که بواسطه شرایط کاری که دارن و تنوع رنگی باید از چسب همرنگ و متناسب با طرح دکوراسیون خود استفاده کنند که ممکن است در چسب سیلیکون و چسب پلی اورتان رنگ های مرود نظر یافت نشود.

 

چسب قابل رنگ آمیزی ام اس پلیمر

 

عدم استفاده از پرایمر در چسب ام اس پلیمر:

چسب ام اس پلیمر با توجه به نوع ساختار خاص و بهبود یافتن ترکیبات سیلانی در مقایسه با چسب سیلیکون که چسبندگی بسیار ضعیفی به سطوح دارد وهمچنین چسبندگی پلی اورتان ها بهمراه پرایمر باعث ایجاد چسبندگی قوی می گردد و به تنهایی چسبندگی چندان قوی ای ندارند، باعث می گردد که بدون پرایمر هم از چسبندگی بالایی برخوردار باشند. همین ویژگی چسبندگی سریع و عدم استفاده از پرایمر از ویژگی های ملموسی که باعث تسریع در خطوط تیراژ و همچنین کاهش پروسه تولید می گردد که باعث کارایی تولید می شود.

در تصویر زیر، نمونه ای از اتصال چوب به ورق فلزی را مشاهده می کنید که به دلیل عدم استفاده از پرایمر در این اتصال باعث جداشدن دو سطح از یکدیگر با نیروی دست شده است. برای جلوگیری از این موضوع و بهره بردن از یک اتصال قوی و چسباندن چوب به فلزات، بهتر است که از پرایمر چسب، یا همان پرایمر چسب پلی اورتان و پرایمر چسب ام اس پلیمر استفاده شود.

 

پرایمر چسب پلی اورتان و چسب ام اس

 

  • استفاده از چسب ام اس پلیمر حتی باعث کاهش استفاده از اتصالات مکانیکی و همچنین کاهش استفاده از هات ملت نیز شده است.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد