از کدام نوع چسب برای فصل سرما استفاده کنیم؟


از کدام نوع چسب برای فصل سرما استفاده کنیم؟

در این فصل همیشه سوال بوده که از چه نوع چسب سیلیکون یا چسب پلی اورتان یا چسب اسپری فوم باید استفاده کرد؟

در فصول سرد سال، بحث درزگیری و آببندی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این امر بدین دلیل بسیار اهمیت دارد که چسب سیلیکون یا درزگیر سیلیکون باید در برابر سرما و عوامل جوی سخت و همینطور اشعه UV و نور خورشید مقاوم باشند و درزگیر سیلیکون دچار کاهش حجم نشود. زمانی که بحث از درزگیری پنجره، درزگیری اسکایلایت، درزگیری نما، آببندی نما و درزگیری فلاشینگ در فصل زمستان می شود، بایستی به 2 عامل توجه کرد:

  1. آیا این چسب درزگیری در زمان اعمال کردن در فصل سرما و زمستان مشکلی برایش در زمان خشک شدن و گیرایش پیش می آید یا به راحتی قابل استفاده است و خشک می شود؟

  2. آیا این چسب آببندی پس از خشک شدن توانایی مقاومت در برابر سرمای هوا و محیط را دارد یا ندارد؟

این 2 مسئله در زمان خرید چسب سیلیکون و همینطور خرید چسب پلی اورتان آب بندی بسیار مهم است علی الخصوص در زمانی که بحث استفاده از چسب در زمستان مطرح باشد.

 

بهترین چسب و بهترین ماستیک درزگیر برای فصل زمستان و سرما

برای اینکه بهترین چسب درزگیر سیلیکونی یا بهترین چسب درزگیر پلی اورتانی را برای فصل زمستان در شرایط سخت دمایی را انتخاب کنیم، لازم است سری به استاندارد CE اروپا بزنیم. در این استاندارد شرایط یک چسب سیلیکون با کیفیت و همچنین چسب پلی اورتان با کیفیت با انواع کاربری ها نظیر چسب سیلیکون آب بندی نما، چسب سیلیکون بهداشتی، چسب سیلیکون آنتی باکتریال، چسب سیلیکون کلین روم، چسب سیلیکون بهداشتی و چسب سیلیکون مخصوص شیشه عنوان شده است. هر شرکت تولیدکننده چسب در دنیا باید تاییدیه CE اروپا را داشته باشد و به مصرف کننده ارائه دهد. 

زمان انتخاب چسب مناسب برای آببندی و درزگیری به غیر از خاصیت مقاومت در برابر عوامل جوی نظیر برف و باران و نور خورشید، بایستی به خواص دیگر ماستیک مانند خاصیت تحرک پذیری ماستیک، خاصیت جابجایی سیلیکون یا درزگیر و همچنین خاصیت چسبندگی درزگیر به سطوح مورد نظر را بررسی کرد. البته وقتی بحث از چسباندن می شود، این موارد اهمیتی ندارند و فقط قدرت چسبندگی و استحکام چسب اهمیت دارد. البته میزان ماندگاری چسب هم خیلی مهم هست که پایه چسب نقش مهمی در این خصوص بازی می کند، مثلا چسب ام اس پلیمر که به آن چسب هیبریدی هم گفته می شود از ماندگاری بسیار بالاتری در مقایسه با چسب پلی اورتان یا همان چسب پلی یورتان برخوردار است.

 

خرید چسب پلی اورتان طوسی و سفید

 

  • چسب سیلیکون برای اموری نظیر درزگیری، آببندی و هوابندی بسیار مناسب است. بطورکلی چسب های سیلیکونی به دلیل بیس مواد و ویژگی های ذاتی شان در برابر عوامل جوی نظیر برف و باران و نور خورشید بسیار مناسب هستند. چسب سیلیکون اسیدی یا استوکسی از برند Sika و ABC Sealants دارای انواع سیلیکون های اسیدی و سیلیکون استراکچرال و سیلیکون خنثی هستند که برای استفاده در آببندی و درزگیری بسیار مناسب هستند.
  • در کنار سیلیکون اسیدی و سیلیکون خنثی، چسب های هیبریدی یا ام اس پلیمری از خواص چسبندگی و آببندی بالایی برخوردار هستند. این چسب های MS Polymer همچنین در برابر عومل جوی بسیار مقاوم هستند و به هیچ عنوان ترک خوردگی و کاهش حجم ندارند.

 

 

خرید چسب پلی اورتان سفید

 

نکته بسیار مهم در رابطه با انتخاب چسب قوی و مستحکم برای درزگیری و آببندی این است که سطح کار بایستی تمیز باشد. چنانچه سطح قبل از اعمال کردن چسب و درزگیر سیلیکونی یا درزگیر پلی اورتانی یا درزگیر ام اس پلیمری آسیب دیده باشند و به اصطلاح دچار یخ زدگی و زنگ زدگی شده باشد، اگر از بهترین چسب صنعتی و قوی ترین چسب دنیا هم استفاده کنیم باز هم نتیجه ای نمیگیریم و مشکل آب دهی پنجره و مشکل آببندی نما همچنان پابرجاست. بهترین دما برای چسب زدن و درزگیری کردن با هرنوع چسب سیلیکون، چسب پلی اورتان، چسب ام اس پلیمر دمای بین 5+ الی 40+ می باشد. نکته دیگر که ازاهمیت دیگری برخوردار است، زمان خشک شدن چسب پلی اورتان یا سیلیکون یا ام اس پلیمری در هوای سرد است که این زمان در فصول سرد سال بیشتر از مواقع گرم است. بطورمثال یک چسب سیلیکون یا چسب ام اس اگر در دمای 23درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 50درصد (بهترین شرایط دمایی و رطوبتی برای خشک شدن چسب) به 3 ساعت زمان برای خشک شدن نیاز داشته باشد، همین چسب ام اس یا همین چسب سیلیکون در دمای سرد و پایین ممکن است با کندی در سرعت خشک شدن مواجه شود و همین 3 ساعت به 7 الی 8 ساعت و بعضا یک روز زمان نیاز داشته باشد.

تمامی حقوق این سایت برای شرکت رایمند تجارت محفوظ می باشد